RBD 4um
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RBD 4um
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 REBELDE X SIEMPRE!!!

In jos 
AutorMesaj
La Barbie*Anahi*Titti*Mia
Admin
La Barbie*Anahi*Titti*Mia


Numarul mesajelor : 94
Varsta : 29
Location : X SIEMPRE CON ANAHI Y PONCHO...:*
Data de inscriere : 25/10/2008

REBELDE X SIEMPRE!!! Empty
MesajSubiect: REBELDE X SIEMPRE!!!   REBELDE X SIEMPRE!!! I_icon_minitimeMar Oct 28, 2008 10:21 pm

Sta je potrebno da muzicku grupu s pravom nazovemo fenomenom? Iako bi mozda bila potrebna malo duza istorija, pogledajte ove podatke o meksickoj pop grupi RBD.

Kad je njihov prvi album “Rebelde” izasao u januaru 2005., bilo je samo 25 000 primeraka u prodaji u njihovoj zemlji. “Rebelde” je odmah bio takav hit da je, kad je osam meseci kasnije izasao “Nuestro Amor”, novi CD oborio record tako sto je postao platinast za samo 7 sati. “Rebelde” je uskoro postao dijamantski, i rasprodata meksicka turneja grupe- u koju je bilo ukljuceno i sest koncerata za redom u “Palacio de los Deportes”, areni u glavnom gradu za 22 500 ljudi- je najbrze rasprodata turneja u Meksiku te godine. Stavise, njihovi albumi iz 2005. godine, “Rebelde”, “Nuestro Amor” i “Tour Generacion RBD en Vivo” su imali 3 od 4 nominacije za najbolji pop album godine na Billboard Latin Music Awards 2006. godine, i “Rebelde” je pobedio. Revnost fanova se uskoro prosirila i na ostatak Juzne Amerike i to je navelo grupu da snimi nova izdanja oba albuma na portugalskom jeziku, za fanove iz Brazila. Cak i na drugom jeziku, oba albuma su bila na vrhovima top lista i imala platinastu prodaju, i RBD se vratio u Rio de Janeiro u oktobru, kao prvi izvodjaci ikad koji pevaju na spanskom jeziku u Maracanã stadionu, najvecem na svetu, pred 120 000 fanova. Kad su vec prodali dva miliona albuma u SAD, RBD su otisli na turneju tamo u martu i imali koncert u L.A. Coliseumu za 65 000 ljudi i sve karte su rasprodate u roku od 30 minuta. To je isto bio i koncert koji je zaradio najvecu sumu novca tamo, posle Rolling Stonesa. Svaki koncert grupe na toj turneji je rasprodat, od koncerta u Madison Square Gardenu u Njujorku do koncert u American Airlines Areni u Majamiju. Posle toga su se i vratili do Coliseuma zbog radio festivala. Manje od dve godine posle izlaska CD-a “Rebelde”, RBD su izdali i njihov prvi album na engleskom jeziku, “Rebels”.

Sest mladih i harizmaticnih pevaca grupe- Anahí, Dulce Maria, Maite, Christopher, Christian i Alfonso (koji je poznatiji pod svojim nadimkom, “Poncho”)- su imali jedan ogroman hit na tom albumu, “Tu Amor”, cija je prva pojava bila na radio stanici KIIS FM iz L.A., iako je pesma izasla pre vremena. Pesmu je napisala Diane Warren, koja je vise puta nominovana za Grammy i Academy Award nagrade za najboljeg tekstopisca. Ona je napisala tekstove za vise Billboard hitova nego Beatlesi.

““Tu Amor” je romanticna pesma koja objasnjava tvom partneru, porodici ili prijateljima kako mi kazemo “Volim te” na spanskom”, kaze Christian. “Muzika je tako slatka- to je cist pop s Latinskim miksom. Mislim da ce biti klasika.”
Diane Warren je isto napisala i pesmu “I Wanna Be the Rain”, sa istog albuma, za koju Maite komentarise, “Nacin na koji ona kaze tvom partneru da ga volis i da bi uradio bilo sta da ga zastitis i da budes blizu njega je predivan.

Maite isto izdvaja “Era La Musica” kao odlicnu pesmu za ples, dok Anahí preferira “Wanna Play” zbog svog “seksi latinskog” zvuka. Album cak dodiruje i hip-hop sa pesmom “My Philosophy”, koju Christopher ubraja u svoje omiljene. Sve u svemu, albuma ima 11 pesama, ukljucujuci i pet pesama koje su ustvari engleske verzije njihovih ranijih hitova na spanskom.

Snimanjem njihovih pesama na drugim jezicima, grupa je naucila da ceni univerzalnu prirodu ljudskog iskustva. RBD se nadaju da drugi ljude vide to isto, i da njihova muzika pomaze da se sruse zidovi izmedju razlicitih kultura.

Maite dodaje, “Na turneji, mi smo primetili da su sve devojcice i decaci isti, bilo gde. Mi smo mladi ljudi, Mi cemo uvek imati nadu, i uvek cemo hteti da odrastemo. Iako pricamo razlicitim jezicima, zivimo u razlicitim zemljama i imamo razlicite situacije, mi cemo uvek biti isti. Mi smo ljudi s interesovanjima i nadom i osecanjima da sve bude bolje.”

Na temu uspeha njihovog engleskog CD-a, Christopher dodaje, “To je samo kompliment za ono sto mi radimo. Mi smo uradili isto to i u Kolumbiji, i u Ekvatoru, i u Venecueli, u Portoriku, u Spaniji… Jedina stvar koja se menja je jezik. To je neverovatan deo muzike, ona je univerzalan jezik.

Gledajuci unazad na njihove pocetke, RBD je nastao iz TV serije “Rebelde”, u kojoj su njih sestoro imali glavne uloge. Serija se prvi put pojavila na Televisi u oktobru 2004., prateci sest ucenika u elitnom internatu u Meksiko Sitiju koji se protive njihovim aristokratskim drugovima iz odeljenja tako sto naprave grupu. Uz pomoc producenta Pedra Damiána, koji je ranije pomogao i grupi Timbiriche da postanu zvezde, sest glumaca su stvorili RBD kao prilog uz emisiju. Kao i sama grupa, “Rebelde” je postao veliki televizijski hit koji je bio gledan u 23% domacinstava u Meksiku. Postao je toliko popularan da su se razni umetnici, od Lennyja Kravitza do Hilary Duff, pojavili u “Rebelde” da promovisu svoju muziku. Grupa Gorillaz su cak odlucili da debi spota za njihovu pesmu “Dare” bude prikazan na “Rebelde” umesto na MTV Mexico. "Rebelde" je bila najduza telenovela u istoriji Meksika, sa 440 epizoda, koje se jos uvek prikazuju u SAD, Aziji, Indoneziji, i preko 12 vise drugih zemalja. Film i nova emisija sa RBD-om kao glavnim zvezdama se trenutno snimaju.

Iako RBD nisu isto sto i emisija, grupa svakako ubacuje glumu, kostime i podesavanja na sceni u njihove nastupe. RBD isto brinu i za ekoloske probleme i probleme u okruzenju, uz to sto pokazuju ponos prema svom meksickom nasledju. Oni su snimili pesmu “México, México”, ogroman radio hit i oficijalnu temu za nacionalni tim Meksika za FIFA Kup 2006. godine.

Do sad, grupa je snimila 4 spanska albuma, 2 na portugalskom jeziku, jedan na engleskom i 2 live albuma, ali RBD kazu da “Rebels” nudi nesto specijalno sto ostali albumi nemaju… “To je prvi album koji smo nas sestoro snimili zajedno,” objasnjava Poncho. “Mi smo snimali TV emisiju [za vreme snimanja drugih albuma], tako da, dok je jedna osoba glumila, druga je snimala pesme u studiju. To sto smo svi bili zajedno sad je stvarno napravilo razliku. Zabavili smo se, i bila je i neka energija koja se primecuje u albumu. To nije nesto sto mozete videti, ali je definitivno nesto sto mozete osetiti.”

Christian dodaje, “Mi smo pokazali ljudima u Meksiku i Latinskoj Americi da ljudi jos uvek vole cistu pop muziku, i nadamo se da i Amerika uziva u tome. Ovo je dobro vreme da dokazemo svetu da ljudi iz Meksika mogu da naprave dobru muziku i nateraju svet da pevusi njihove pesme.”

Grupa je spremna da upozna SAD sa harizmaticnim sarmom i cistim pop licnostima koje cine RBD, pravi kandidat za status pop fenomena. Kao sto je New York Times objavio na naslovnoj strani, “Ovo je prvi svetski pop brend iz Meksika.”
Sus In jos
https://rbd4ever.catsboard.com
 
REBELDE X SIEMPRE!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» njena uloga u seriji rebelde

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RBD 4um :: ~*~RBD~*~ :: ~*~RbD novosti~*~-
Mergi direct la: